Неповідомлення страхову компанію про ДТП

Закон України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” зобов’язує учасників ДТП не пізніше 3-х днів після події повідомити страхову компанію, з якою у Вас укладено договір страхування про цю подію. Проте, у цьому ж законі є вичерпний перелік підстав відмови у виплаті страхового відшкодування. Згідно цього переліку немає такої підстави відмови, як несвоєчасне повідомлення, або взагалі не повідомлення про ДТП. Тому, в разі не повідомлення Ви не втрачаєте можливість отримати страхове відшкодування.

Закон зобов’язує учасників ДТП не пізніше 3-х днів повідомити страховика, з яким було укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності про настання пригоди.
Однак, неповідомлення про подію страховика не є підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування потерпілому.
Якщо ж Ви повідомили страховика про дорожньо-транспортну подію, то після цього страховик зобов’язаний направити аварійного комісара чи експерта на місце настання такої події для визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків.

Незалучення страхової компанії в судову справу

Також на практиці трапляються випадки, коли розглядається цивільна справа у суді про відшкодування збитків внаслідок настання дорожньо-транспортної події, але позивач не клопотав про залучення страхової компанії як відповідача по справі. Суд у таких випадках ухвалює рішення, в якому прописується, що відповідач має понести витрати пов’язані зі шкодою заподіяною ДТП. Після цього відповідач, проти якого ухвалено судове рішення звертається у страхову компанію, аби остання покрила всі виплати. Вимоги відповідача до страхової компанії не мають обов’язкового характеру, бо він не був стороною у справі. У рішенні чітко визначено ім’я особи з якої має бути стягнено кошти.

Наслідки неповідомлення страховика можуть бути різними. Якщо ж Ви просто не повідомили його про настання страхового випадку – Ви маєте можливість отримати страхове відшкодування. Але неповідомлення його про те, що з Вас стягуються кошти у судовому порядку за заподіяння шкоди у разі настання страхового випадку може позбавити Вас шансу отримати відшкодування.