У разі подання до страхової компанії заяви про виплату страхового відшкодування потерпілому внаслідок ДТП страховик має право відмовити. Проте, перелік підстави для відмови у виплаті страховою компанією у разі ДТП, на які може посилатися страхова компанія у разі відмови чітко окреслений у Законі України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”, а саме у ст. 37.

Умовно, підстави для відмови у виплаті страховою компанією у разі ДТП, на які посилається страхова компанія у разі відмови можна поділити на:

  • законні;
  • незаконні;
  • умовно законні;

Умовно законними є ті, котрі начебто і описані у законі, проте страховик шляхом трактування норми на свою користь неправомірно застосовує її до Вашого випадку.

Незаконні підстави для відмови у виплаті страховою компанією у разі ДТП теж часто застосовують страховики. Це ті підстави, котрі не врегульовані законом, на котрі не можна посилатися. Проте, страхові компанії розраховуючи на необізнаність клієнта відмовляють йому, розраховуючи зекономити кошти. Умовно законні та незаконні підстави відмови потрібно оскаржувати до суду.

Щодо законних підстав відмови, то це наступні (відповідно до вищезазначеного Закону):

  • навмисні дії застрахованої особи спрямовані на настання страхового випадку. Тобто, коли особа спеціально своїми діями спричинила страховий випадок – відмова у виплаті страхового відшкодування такій особі буде законною;
  • вчинення застрахованою особою, водієм транспортного засобу, умисного злочину, що призвів до такого страхового випадку теж є підставою для відмови у страховому відшкодуванні;
  • невиконання потерпілим або іншою особою, яка має право на отримання страхового відшкодування обов’язків, які призвели до неможливості страхової компанії встановити факт дорожньо-транспортної пригоди, причини та обставини її настання або розмір заподіяної шкоди – у разі, якщо після дорожньо-транспортної події Ви не зафіксували таку подію, тобто не було викликано поліцію та не заповнено протоколи – Ви не зможете довести факт того, що така подія відбулася, а тому Вам можливо законно відмовити у страховому відшкодуванні;

Також, варто пам’ятати, що страхова компанія зобов’язана у письмовій формі повідомити причини відмови у страховій виплаті. Незадовільне фінансове становище такої компанії не є підставою для відмови у виплаті страховою компанією у разі ДТП. Таким чином, у разі незаконної відмови варто звертатися в суд із позовною заявою на незаконні дії страхової компанії. Із врегулюванням даних випадків Ви можете ознайомитись тут.