Відповідно до ст. 24 Закону України  “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” (надалі, Закону) страхова компанія  відшкодовує шкоду, пов`язану  з лікуванням потерпілого.

Для цього необхідно надати:

  • оригінали документів (чеки, квитанції, прибуткові касові ордери), якими підтверджуються витрати на придбання ліків, зазначених у витязі з історії хвороби;
  • витрати понесені на операцію, реабілітацію, протезування, діагностику, мають бути підтверджені договорами, рахунками-фактурами або накладними, виписаними на ім’я потерпілого.

Закон дає можливість отримати відшкодування, пов`язане із тимчасовою втратою працездатності, тобто пред’явлення вимоги про відшкодування втраченого заробітку.

Для цього необхідно надати:

  • довідку про середню заробітну плату потерпілого, обчислену відповідно до законодавства України про працю – для осіб, які працюють за трудовим договором.
  • довідку органу податкової служби про доходи за попередній до ДТП календарний рік або за відповідну кількість місяців (у разі, якщо потерпіла особа працювала менше одного року) та відомості про її доходи за період протягом якого вона були тимчасово непрацездатною – для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.
  • допомога у розмірі, не меншому мінімальної заробітної плати, встановленої чинним законодавством – для осіб, які не працюють.

З практики “Юридичної компанії “Відшкодування” страхові компанії здійснюють відшкодування витрат понесених на лікування та відшкодування  тимчасової втрати працездатності, за умови надання наступних документів:

  • оригінали або завірені виписки із медичної картки стаціонарного хворого;
  • оригінали або завірені копії листків лікарських призначень, пов’язані з лікуванням стаціонарного хворого;
  • оригінали або завірені копії листків непрацездатності;
  • заповнена довідка про тимчасову втрату працездатності (лікування) потерпілого у дорожньо-транспортній пригоді.

 

У разі встановлення потерпілому інвалідності (шкода, пов’язана із стійкою втратою працездатності) необхідно надати страховій компанії відповідну завірену довідку Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Залишаємо вам посилання, де ви зможете детально ознайомитись з порядком оформлення та розміром відшкодування шкоди, пов`язаної із стійкою втратою працездатності.