Виділяють наступні види шкоди, заподіяної в результаті  дорожньо-транспортної  пригоди транспортному засобу: транспортного

  • пошкодження чи фізичне знищення транспортного засобу;
  • евакуація автомобіля з місця дорожньо-транспортної пригоди.

Також слід пам’ятати про можливість відшкодувати шкоду пов’язану з пошкодженням транспорту,   використаного  для доставки потерпілого до відповідного закладу охорони здоров’я.
У зв’язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов’язані з відновлювальним ремонтом з урахуванням  зносу, включаючи:

  • витрати   на   усунення пошкоджень, зроблених   навмисно   з   метою  порятунку  потерпілих  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди;
  • витрати пов’язані з евакуацією автомобіля з місця ДТП до  місця  проживання  того власника  чи  законного  користувача  транспортного  засобу;
  • витрати пов’язані з евакуацією транспортного засобу з місця ДТП до місця здійснення ремонту на території України;
  • витрати на евакуацію  до стоянки та плата за послуги стоянки (у випадку необхідності).

Транспортний  засіб  вважається фізично знищеним, якщо його  ремонт  є технічно неможливим чи економічно необґрунтованим (тобто витрати  на відновлювальний  ремонт  перевищують вартість транспортного засобу до дорожньо-транспортної пригоди). Відповідно до пункту 15 Постанови «Про деякі питання застосування судами законодавства при вирішенні спорів про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки» від 1 березня 2013 року № 4:

“Якщо пошкоджений транспортний засіб не може бути відновлено або вартість його відновлювального ремонту з урахуванням зношеності та втрати товарної вартості перевищує його ринкову вартість на момент пошкодження, розмір шкоди визначається за ринковою вартістю транспортного засобу на момент пошкодження”

Порядок отримання страхового відшкодування

Для отримання відшкодування потерпілому слід звернутись до страхової компанії з заявою про виплату страхового відшкодування.

Крім загального переліку документів, варто долучити копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічного паспорту) машини та посвідчення водія.

Після отримання письмового повідомлення про ДТП страховик зобов’язаний направити свого аварійного комісара (експерта) для визначення причин настання страхового випадку і розмірів збитку. Якщо страховик не направить свого представника протягом вказаного часу, то Ви маєте право викликати експерта самостійно. При цьому, вартість експертизи має бути відшкодована страховиком.

Максимальна сума, яку страхова компанія може відшкодувати за становить 100 тисяч гривень. У разі, якщо страхова виплата не повністю покриває завдану шкоду, у потерпілого є можливість звернутись з позовом безпосередньо до особи, яка завдала шкоди у ДТП для стягнення невиплаченої різниці. Детальніше про способи отримання страхового відшкодування внаслідок ДТП за посиланням.