Для отримання страхового відшкодування потерпілим у ДТП належить право вимоги у двох зобов’язаннях:

  • Деліктному – це зобов’язання є первісним, основним, тобто діє загальний принцип відшкодування шкоди в повному обсязі, підставою його виникнення є завдання шкоди.
  • Договірному – здійснюється відповідно до умов договору, в межах страхової суми.

Потерпілий, сам обирає спосіб здійснення свого права:

  • Зверненням до страхової компанії, де винна особа у ДТП, застрахувала свою цивільну відповідальність. Потерпіла особа вправі звернутися до страхової компанії з усіма необхідними документами та одержати страхову виплату, відповідно до умов договору. Якщо потерпілий отримав виплату, яка відшкодовує завдану шкоду та задовольняє його вимоги, тоді деліктне зобов’язання між потерпілим і винним, припиняється. Згідно зі ст.. 599 ЦК України – зобов’язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
  • Зверненням безпосередньо до особи, яка завдала шкоди у ДТП (цивільний позов) для отримання відшкодування шкоди. Цей спосіб не може бути припиненим чи обмеженим договором. Потерпілий вправі відмовитись від звернення до страхової компанії із заявою про виплату  та направити свої сили чітко на особу, яка завдала шкоди у ДТП (цивільний позов) для того, щоб отримати виплату. Але пам’ятайте, що звернення безпосередньо до особи, яка завдала шкоди у ДТП не завжди є правильним. Оскільки бувають різні випадки, а саме: першим є коли особа отримує повну виплату, яка задовольняє її вимоги, а другим є коли виплата здійснена не у повному обсязі. Тоді виникає питання, що робити? Найкращим рішенням є звернення до страхової копманії, а пізніше до особи, яка завдала шкоди, про що далі говориться. 
  • Зверненням до страхової компанії та пізніше до особи, яка завдала шкоди у ДТП. Досить цікавим є цей спосіб, який на практиці зустрічається все частіше. Потерпіла особа звертається до страхової компанії за відшкодуванням шкоди, надає певний перелік документів і після чого отримує виплату, але їй цього недостатньо для повного відшкодування шкоди. Тоді у потерпілого зберігається деліктне зобов’язання. Про це говорить ст.. 1194 ЦК України – відшкодування потерпілому різниці між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою, яка ним одержана від страховика.

Поради юристів:

Враховуючи практику «Юридичної компанії «Відшкодування» головне, що необхідно зробити для отримання моральної чи матеріальної шкоди, спричиненої у ДТП, це подати заяву про виплату  страхового відшкодування. Наші  юристів допоможуть вам з оформленням заяви, зберуть усі необхідні документи, після чого ви отримаєте страхове відшкодування.

«Юридична компанія «Відшкодування» вважає, що найкращим вирішенням даного питання – це допомога кваліфікованих юристів! Оскільки ступінь та кваліфікація наших юристів, дозволяє успішно вирішувати всі питання і завдання, які стоять перед ними.