Необхідність перевірити наявність страхового полісу необхідна для того, аби визначити, чи можливо отримати страхове відшкодування від страхової компанії у дорожньо-транспортній пригоді, чи був застрохований винуватець, а також до якої саме страхової компанії потрібно звертатися з вимогою про відшкодування.

В Україні діє Моторне (транспортне) страхове бюро (далі М(т)СБУ), яке є єдиним об’єднанням всіх страхових компанії держави, що здійснюють обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
В мережі інтернет М(т)СБУ має свою веб-сторінку. Перейдіть на неї. Саме на ній можна здійснити перевірку чинності полісу страхування. Зверніть увагу, червоним квадратом виділено червону кнопку, на яку потрібно натиснути.

Нажавши на червону кнопку перед Вами відкриється меню. Оберіть пункт, що виділений червоним квадратом, де написано “Визначити статус полісу та страховика, що видав поліс за транспортним засобом”. Перевірка чинності полісу страхування

Перейшовши у вищевказаний пункт меню Ви побачите такий інтерфейс.  У квадраті, що  позначений червоним кольором потрібно ввести реєстраційний номер власника транспортного засобу. У квадраті, що виділений зеленим кольором потрібно обрати дату, коли відбулася дорожньо-транспортна пригода (ДТП). Це потрібно для того, аби дізнатися чинність полісу саме на момент настання ДТП. Після чого натисніть пошук, на малюнку виділено синім кольором.

Перевітка чинності полісу винуватця ДТП

Після того, як Ви нажали пошук можливо два варіанти – у разі, якщо у винуватця ДТП є поліс, а також якщо немає. Якщо ж полісу у винуватця немає, тоді Ви побачите таку відповідь.

Інформація про поліс винуватця ДТП

Якщо у винуватця є поліс страхування, Вам стане доступно таке меню. Нажміть кнопку Деталізація, що виділена на малюнку червоним.

Деталізація про поліс винуватця ДТП

Перейшовши у пункт Деталізація Ви отримаєте повну інформацію про поліс винуватця ДТП

У блоці, що позначено червоним кольором Ви можете роздрукувати поліс, або ж зберегти його.

У блоці, що позначено жовтим кольором Ви можете дізнатися номер та серію поліса.

У блоці, що позначено синім кольором Ви можете дізнатися назву страхової компанії, у якій застрахована відповідальність винуватця. Саме до цією страхової компанії слід пред’являти вимогу про виплату страхового відшкодування.

У блоці, що позначено зеленим кольором Ви можете ознайомитися з інформацією про марку авто, що застраховане.