У цій статті ми детеально розповімо, як перевірити наявність страхового полісу у винуватця ДТП. Перевірка наявності страхового полісу необхідна для того, щоб визначити, чи можливо отримати страхове відшкодування від страхової компанії у дорожньо-транспортній пригоді? Чи був застрахований автомобіль винуватця? А також, до якої саме страхової компанії потрібно звертатися з вимогою про відшкодування?

Централізована база даних МТСБУ

В Україні діє Моторне (транспортне) страхове бюро (далі М(т)СБУ), яке є єдиним об’єднанням всіх страхових компанії держави, що здійснюють обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
В мережі інтернет М(т)СБУ має свою веб-сторінку. Перейдіть на неї. Саме на ній можна здійснити перевірку чинності та наявність страового полісу. Зверніть увагу, червоним квадратом виділено червону кнопку, на яку потрібно натиснути.

 наявність страхового полісу у винуватця ДТП

 наявність страхового полісу

Нажавши на червону кнопку перед Вами відкриється меню. Оберіть пункт, що виділений червоним квадратом, де написано “Визначити статус полісу та страховика, що видав поліс за транспортним засобом”. 

Перейшовши у вищевказаний пункт меню Ви побачите такий інтерфейс.  У квадраті, що позначений червоним кольором потрібно ввести реєстраційний номер власника транспортного засобу. У квадраті, що виділений зеленим кольором потрібно обрати дату, коли відбулася дорожньо-транспортна пригода (ДТП). Це потрібно для того, аби дізнатися чинність та наявність страхового полісу саме на момент настання ДТП. Після чого натисніть пошук, на малюнку виділено синім кольором.

 наявність страхового полісу

Після того, як Ви нажали пошук можливо два варіанти – у разі, якщо у винуватця ДТП є поліс, а також якщо немає. Якщо ж полісу у винуватця немає, тоді Ви побачите таку відповідь.

 наявність страхового полісу

Якщо у винуватця є наявність страхового полісу, Вам стане доступно таке меню. Нажміть кнопку Деталізація, що виділена на малюнку червоним.

 наявність страхового полісу

Наявність страхового полісу у винуватця ДТП

Перейшовши у пункт Деталізація Ви отримаєте повну інформацію про поліс винуватця ДТП

У блоці, що позначено червоним кольором Ви можете роздрукувати поліс, або ж зберегти його.

У блоці, що позначено жовтим кольором Ви можете дізнатися номер та серію поліса.

У блоці, що позначено синім кольором Ви можете дізнатися назву страхової компанії, у якій застрахована відповідальність винуватця. Саме до цією страхової компанії слід пред’являти вимогу про виплату страхового відшкодування.

У блоці, що позначено зеленим кольором Ви можете ознайомитися з інформацією про марку авто, що застраховане. 

 наявність страхового полісу

Перевіривши наявність полісу страхування у винуватця ДТП, Ви маєте змогу дізнатися в яку страхову компанію Вам необхідно звернутися із заявою про виплату страхового вдшкодування. Для того, щоб дізнатися скільки платять страхові компанії у разі настання ДТП.