1. Які виплати належать володільцю транспортного засобу у випадку пошкодження ТЗ у дорожньо-транспортній пригоді
Найбільш поширеним видом шкоди, заподіяної під час ДТП, є механічне ушкодження транспортного засобу.
У зв’язку з такими пошкодженнями відшкодовуються витрати, пов’язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням фізичного зносу, а також витрати, пов’язані з евакуацією транспортного засобу з місця ДТП до місця проживання власника або місця здійснення ремонту. Якщо транспортний засіб необхідно, з поважних причин, помістити на стоянку, до розміру шкоди додаються також витрати на евакуацію транспортного засобу до стоянки та плата за послуги стоянки.
Що стосується отримання відшкодування моральної шкоди, як власник ТЗ зазнав внаслідок пошкодження транспортного засобу, за даним видом відшкодування слід звертатись безпосередньо до особи, яка вчинила ДТП або до власника транспортного засобу.
2. Хто має право на отримання страхового відшкодування внаслідок пошкодження транспортного засобу
Право на відшкодування майнової шкоди, завданої майну фізичних та юридичних осіб, має власник та/або особи, які володіли транспортним засобом на законній підставі. У даному випадку мова йде про передачу у володіння транспортного засобу на підставі довіреності. Для отримання страхового відшкодування в довіреності слід чітко зазначити ці повноваження: право отримувати страхові платежі, відшкодування (у тому числі щодо ДТП).
3. Яка шкода може бути завдана транспортному засобу при настанні дорожньо-транспортної пригоди
Внаслідок ДТП транспортний засіб може бути частково пошкодженим або фізично знищеним. Фізично знищеним слід вважати транспортний засіб, відновлювальний ремонт якого є економічно необґрунтованим. Тобто, витрати, які Вам потрібно понести на відновлювальний ремонт транспортного засобу перевищують його вартість до настання ДТП.
У такому випадку, страхова компанія відшкодовує різницю між вартістю транспортного засобу до та після настання дорожньо-транспортної пригоди.
4. До кого слід звертатись за відшкодуванням шкоди у зв’язку з пошкодженням транспортного засобу
Якщо у ДТП пошкоджено Ваш автомобіль, за відшкодуванням шкоди слід звертатись до страхової компанії винуватця.
Що стосується термінів звернення до страхової компанії, відповідно до законодавства України потерпілому слід звернутись із заявою про виплату страхового відшкодування у зв’язку з пошкодженням транспортного засобу протягом одного року з дня настання ДТП. У таких випадках слід бути уважним у строках звернення, адже несвоєчасне подання заяви про відшкодування шкоди може бути підставою для відмови у виплаті.
Після отримання письмового повідомлення про ДТП страхова компанія зобов’язана направити свого аварійного комісара для визначення причин настання страхового випадку і розмірів збитку. Якщо страховик не направить свого представника протягом 10 днів після такого повідомлення, то власник (володілець ТЗ) має право викликати експерта самостійно. При цьому, вартість експертизи має бути відшкодована страховиком.
У такому висновку потрібно вказувати вартість відновлювального ремонту транспортного засобу з урахуванням фізичного зносу та окремо зазначати вартість транспортного засобу після ДТП (вартість залишків), якщо ТЗ фізично знищений.
5. Який максимальний розмір страхового відшкодування внаслідок пошкодження транспортного засобу
Відповідно до чинного законодавства України максимальний розмір страхового відшкодування пов’язаного з пошкодженням транспортного засобу станом на 2021 рік становить 130000 грн. (сто тридяцять тисяч гривень).
Страхове відшкодування, пов’язане з пошкодженням транспортного засобу, завжди зменшується на суму франшизи, яка зазначається в договорі обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.
Окрім утримання розміру франшизи, сума страхового відшкодування зменшується на суму податку на додану вартість (20%).
Для отримання доплати в розмірі, який не перевищує суми податку, потерпілому необхідно долучити документи на підтвердження факту оплати проведеного ремонту на повну суму заподіяного збитку та СТО, яке є платником даного податку. Такими документами є чек на проведення ремонту та акт виконаних робіт з боку СТО.
Якщо ТЗ є фізично знищеним після ДТП, то страхова компанія може відшкодувати його повну вартість до ДТП, але у такому випадку отримує право забрати собі залишки ТЗ.
У разі, якщо страхова виплата не повністю покриває завдану шкоду, у потерпілого є право звернутись з позовом безпосередньо до винної особи, яка завдала шкоди у ДТП, або до власника іншого ТЗ для стягнення невиплаченої різниці.
6. Яким чином ЮК Відшкодування допомагає потерпілим отримати відшкодування у зв’язку з пошкодженням транспортного засобу
Юристи та адвокати "Юридичної компанії «Відшкодування» надають такі послуги:
- проведення оцінки ТЗ після ДТП (оцінку проводять сертифіковані експерти)
- збір та підготовка документів для подання в страхову або до суду
- оскарження рішень страхових компаній щодо затягування з виплатою страхового відшкодування
- оскарження рішень страхових компаній щодо оцінки збитків ТЗ
- оскарження рішень страхових компаній щодо відмови у виплаті страхового відшкодування
- проведення переговорів зі страховими компаніями, укладення мирових угод в інтересах клієнтів
- оскарження дій чи бездіяльності страхової компанії до контролюючого органу, яким є Національний банк України
- якщо ж страхова виплата не покриває в повному обсязі завданої шкоди, до справи залучається адвокат, який готує позовну заяву та здійснює супровід по справі у судовому процесі.
Юридична компанія "Відшкодування" працює на максимальний результат для отримання відшкодування шкоди, яку завдано пошкодженням транспортного засобу.