Чи повідомляти поліцію у кожному випадку ДТП?

Чи повідомляти поліцію у кожному випадку ДТП? 22 жовтня 2018 р.

Після настання дорожньо-транспортної пригоди у водіїв часто виникає питання чи слід викликати поліцію. Винуватець ДТП починає залагоджувати проблему грошима на місці, обіцяти ремонт авто чи допомогу при лікуванні. Водії вважають, що складання адміністративного протоколу, відкриття кримінального провадження це марна трата часу та сил, намагаються уникнути будь-якого спілкування з правоохоронними органами та судом.

Проте не завжди таке «спрощення» ДТП є дієвим. То чи слід вирішувати такі питання самостійно?

Ми вирішили виділити найбільш типові ситуації при ДТП, залежно від того чи були повідомлені відповідні підрозділи Національної поліції.

Чи повідомляти поліцію у кожному випадку ДТП? Дії після ДТП

Варіанти дій сторін після настання ДТП

 

Неповідомлення поліцію про ДТП

Часто буває так, що винуватець ДТП просить не повідомляти в органи поліції, щоб не відкрили кримінальне провадження, пропонує допомогу, обіцяє надавати гроші на лікування. Особливо це стосується наїзду на пішохода, велосипедиста у сільській місцевості, коли немає свідків та отримано, на перший погляд, не складні тілесні ушкодження. Однак, через деякий час, винуватець перестає виходити на зв’язок, допомога та кошти більше не надаються. Тоді подальше дороговартісне лікування потерпілого лягає на плечі членів його сім’ї та родичів.

Звернення у лікарню потерпілого для лікування потребує повідомлення причини виникнення тих чи інших ушкоджень для запису у медичних книгах. Замовчування та неправдива інформація щодо виникнення тілесних ушкоджень Вам не допоможе, а надалі ускладнить процес отримання бажання страхового відшкодування.

Що робити у таких випадках:

  1. Повідомити про факт ДТП у поліцію незалежно від того скільки часу сплило з моменту ДТП. Написати заяву про залучення як потерпілого.
  2. Знайти свідків та очевидців ДТП.
  3. Зібрати медичні документи (виписки) про лікування та інші докази та додати у поліцію.

Висновок: Інформація з органів досудового розслідування чи суду (витяг з ЄРДР, довідка про ДТП, постанова про накладення адмінстягнення, постанова про закриття кримінального провадження, вирок суду, тощо) підтверджує факт ДТП та встановлює причинно-наслідковий зв’язок між аварією та отриманими тілесними ушкодженнями або смертю потерпілого

Іншим чином підтвердити факт ДТП неможливо! Тому, щоб потім не виникало питань як отримати страхове відшкодування, викликайте поліцію та належним чином фіксуйте усі обставини ДТП на місці.

Єдина можливість не викликати поліцію та підтвердити факт ДТП – скласти Європротокол. Детальніше про Європротокол Ви можете знайти тут.