ДТП за участю трактора

ДТП за участю трактора 11 грудня 2018 р.

Доволі часто трапляються випадки, коли винуватцем ДТП є водій трактора. Одразу у потерпілих виникає питання, яке стосується відшкодування шкоди майну чи здоров’ю.

Отже, перш за все необхідно розібратися, що ж таке трактор і чи підлягає він обов’язковому страхуванню.

Трактор – безрейковий транспортний засіб, що використовується як тягач. Відрізняється низькою швидкістю і великою силою тяги.

Стаття 21 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (Далі – Закон) на території України забороняється експлуатація транспортного засобу (за винятком транспортних засобів, щодо яких не встановлено коригуючий коефіцієнт в залежності від типу транспортного засобу) без поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від  28.11.2011  N708 містить коригуючі коефіцієнти та їхні розміри.

Законом передбачений перелік транспортних засобів, які підлягають обов’язковому страхуванню:

Враховуючи вищенаведене трактор не підлягає обов’язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності, оскільки щодо нього не встановлений коригуючий коефіцієнт.

Важливо: Трактор є джерелом підвищеної небезпеки, тому у випадку наїзду на пішохода під час дорожнього руху або під час виконання сільськогосподарських робіт, потерпілий (у випадку його загибелі – члени його сім’ї) має право не відшкодування завданої шкоди. При цьому, відсутність обвинувального вироку щодо водія трактора, не означає відсутність підстав для цивільної відповідальності.

У випадку, якщо трактор належить не водію, а підприємству, саме воно буде відповідальним за завдану шкоду. В таких випадках слід звертатись з цивільним позовом безпосередньо до юридичної особи, на балансі якої і перебуває транспортний засіб.

Пам’ятайте! Шкода завдана трактором має відшкодовуватись винною особою.  Відшкодування шкоди здійснюється у порядку подання цивільного позову проти винуватця ДТП.