Оскарження рішення страхової компанії в суді

Оскарження рішення страхової компанії в суді 20 липня 2018 р.

У практиці чимало випадків, коли страховики відмовляють у виплаті особам, які мають право на відшкодування. В такому разі дії страхових компаній можна оскаржити до Нацкомфінпослуг або до суду.

Оскільки Нацкомфінпослуг не завжди стає на захист прав потерпілих, а також не має права вживати заходи щодо МТСБУ, останньою можливістю захистити свої права є звернення до суду. Судове провадження асоціюється з тривалим та складним процесом, однак законодавець вжив ряд заходів для спрощення цієї процедури для осіб, які постраждали у ДТП.

Альтернативна підсудніть

Відповідно до ч. 3 ст. 28 ЦПК України, позови про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, чи шкоди, завданої внаслідок скоєння злочину, можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, або за місцем завдання шкоди. Таким чином це суттєво полегшує участь потерпілих у суді, надає можливість захистити свої інтереси та безпосередньо брати участь у судових засіданнях.

Подання копій документів

Відповідно до ч. 2 ст. 177 ЦПК України правила статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду. Тобто до суду достатньо надіслати лише один примірник позовної заяви з додатками. В такому випадку обов’язок розсилання копій заяви іншим учасниками справи покладається на суд.

Судовий збір

Вагомим полегшенням для позивачів у даній категорії справ є звільнення від сплати судового збору. Згідно Закону України «Про судовий збір» під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі – у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи.

Таким чином, при оскарженні рішення страховика потерпілі наділені рядом переваг, які суттєво спрощують процедуру захисту оскаржених прав.

Слід пам’ятати, що у разі якщо справа є малозначною .(тобто ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб). у позивача є можливість подати клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження. У разі його задоволення суд розглядає таку справу протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Однак, наявність рішення суду про стягнення коштів з страхової компанії чи МТСБУ, не означає його обов’язкового виконання Відповідачем. Для примусового виконання рішення суду необхідно звернутись з заявою до виконавчої служби. До заяви слід долучити виконавчий лист та банківські реквізити, на які будуть стягуватись кошти. При цьому стягувач має можливість звернутись як і до державного виконавця, так і до приватного.

Про практику судових справ “Юридичної компанії “Відшкодування” у Вас є можливість ознайомитись за посиланням.