Відшкодування витрат на лікування родичами загиблого

Відшкодування витрат на лікування родичами загиблого 05 грудня 2018 р.

На даний час відсутнє законодавче врегулювання та єдина практика щодо відшкодування витрат на лікування родичам загиблого.

  1. Чи мають право родичі загиблого отримати відшкодування витрат на його лікування.

В більшості випадків кошти витрачають саме родичі загиблого, відповідно вони і мають право на відшкодування витрат на лікування.

У випадку надання квитанцій та чеків на лікування померлого, страхові компанії в більшості випадків відмовляють, посилаючись на необхідність подання документа, що посвідчує право заявника на отримання страхового відшкодування (довіреність, свідоцтво на право спадщини).

Такі відмови є незаконними, та підлягають оскарженню у судовому порядку.

Наприклад, Ухвала палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 08.11.2017 року (справа №450/99/15-ц) підтвердила правильність висновку суду апеляційної інстанції щодо наявності підстав для стягнення чоловікові потерпілої витрат на лікування з ПрАТ «СК «Провідна» в межах суми страхового відшкодування, що підтверджуються наявними в матеріалах справи квитанціями.

  1. Документи необхідні для отримання відшкодування витрат на лікування.

Часто виникають проблеми під час збирання документів, необхідних для підтвердження витрат на лікування та підтвердження факту оплати родичами, а не померлим.

Інформація про стан здоров’я померлого є конфіденційною. Отримати її мають право батьки (усиновлювачі), опікун, піклувальник та сам пацієнт особисто. У разі смерті пацієнта члени його сім’ї або інші уповноважені ними фізичні особи мають право бути присутніми при дослідженні причин його смерті та ознайомитися з висновками щодо причин смерті, а також право на оскарження цих висновків до суду (ст. 39 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»), проте у статті не міститься інформації щодо можливості членів сім’ї померлого знайомитися з відповідними медичними документами.

Таким чином, виникає проблема з отриманням інформації з лікувальних закладів близькими родичами померлого. Якщо отримати необхідну медичну документацію самостійно неможливо, то слід звертатись до суду.

Юридична компанія «Відшкодування» допоможе Вам отримати документи необхідні для відшкодування витрат на лікування потерпілого.