Виплата страхового відшкодування на підставі Європротоколу

Виплата страхового відшкодування на підставі Європротоколу 07 грудня 2018 р.

Страхові компанії та МТСБУ приймають до уваги складені Європротоколи та здійснюють на їх підставі виплати по відшкодуванню завданої майнової шкоди. З офіційних даних МТСБУ, протягом січня-жовтня 2018 року сума здійснених страхових відшкодувань (276, 8 млн. грн.)  страховиками збільшилась на 48% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (187,1 млн. грн.).

Оформлення Європротоколу – швидкий та зручний спосіб підтвердження факту ДТП учасниками події. Водії звільняються від обов’язку інформувати  відповідні підрозділи Національної поліції та мають право залишити місце аварії.

Складання Європротоколу можливе лише за наявності усіх наступних умов:

  1. шкода завдана лише транспортним засобам (жодних тілесних ушкоджень та жертв);
  2. згода учасників щодо обставин ДТП (фактично учасники самостійно, виходячи з ПДР, встановлюють хто винен у ДТП);
  3. пригода відбулась за участі лише двох транспортних засобів, у яких були дійсні поліси ОСЦПВ;
  4. водії не були під дією алкогольних, наркотичних чи інших засобів.

Важливо: При відсутності однієї з вищевказаних умов Європротокол не складається! Необхідно  викликати поліцію!

Порада: Врахуйте, що у разі складання Європротоколу, ліміт страхового відшкодування становить 50 000 грн. Якщо ви бачите що ремонт авто обійдеться Вам сумою понад 50 000 грн., краще викликати поліцію для складання адмінпротоколу. Адже страхова згодом зможе виплатити кошти у розмірі до 100 000 грн. для оплати ремонтних робіт.

З 1 жовтня 2017 року Моторно (транспортне) страхову бюро України запропонували водіям «Електронний Європротокол». За допомогою мобільного телефону (планшету чи іншого гаджету з фотокамерою) водії самостійно заповнюють електронну форму, додаючи фото з місця аварії, документів тощо. Перевагою також є те, що система самостійно запропонує поширені схеми ДТП, яку слід лише обрати.

Недолік: Електронний Європротокол заповнюється лише якщо водії застраховані внутрішніми договорами страхування. Якщо у одного з водіїв наявна «Зелена картка», то Європротокол можна заповнити лише у паперовій формі.

Перевага: Як зазначає МТСБУ –  Європротоколи, заповнені  в електронній формі, практично виключають помилки при їх заповненні і, таким чином, виключають випадки відмови недобросовісних страховиків у відшкодуванні збитків за формальними ознаками наявності помилок, яких важко уникнути при оформленні паперового бланку.

Порада: Перегляньте бланк Європротоколу та приклади його заповнення (у вільному доступі мережі Інтернет) у вільний час. МТСБУ розробило Інформаційно-роз’яснювальні матеріали щодо Повідомлення про ДТП (Європротокол) з порадами щодо заповнення, орієнтовною вартістю ремонту, схемами ДТП. Також, скористайтеся можливістю протестувати та випробувати демоверсію Електронного Європротоколу

Якщо Ви не впевнені у правильності заповнення Європротоколу, або у Вас виникають суперечки з іншим водієм – викликайте 102.