Як відшкодовується шкода у випадку якщо ДТП сталася з вини кількох учасників?

Як відшкодовується шкода у випадку якщо ДТП сталася з вини кількох учасників? 07 листопада 2018 р.

Згідно п. 36.3. ст. 36 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі – Закон), у разі якщо відповідальними за заподіяння неподільної шкоди взаємопов’язаними, сукупними діями є декілька осіб, розмір страхового відшкодування (регламентної виплати) за кожну з таких осіб визначається шляхом поділу розміру заподіяної шкоди на кількість таких осіб.

ДТП спричинене двома транспортними засобами

Якщо ДТП спричинене двома транспортними засобами, тоді відповідальність понесуть обоє.

Як відшкодовується шкода у випадку якщо ДТП сталася з вини кількох учасників?

Після оформлення ДТП кожен з учасників має право звернутися до страхової компанії винуватця на правах потерпілого. Для отримання відшкодування шкоди водії мають обмінятися  інформацією про страхову компанію. Кожен з них може розраховувати на відшкодування 50% від заподіяної йому шкоди.

Протягом 3-х робочих днів винуватець ДТП, обов’язково повинен звернутися з письмовою заявою до страхової компанії у якій застрахована його цивільна відповідальність. Інакше страховик може звернутися із регресом, через недотримання умов договору страхування.

Що таке регрес та як уникнути? Залишаємо Вам статтю для ознайомлення.

Шкода завдана пасажиру або пішоходу

У таких випадках потерпілі мають право звернутися до обох страхових компаній. Якщо один із учасників ДТП не мав полісу ОСЦПВ (обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів), тоді відповідальність несе МТСБУ.

Для отримання відшкодування шкоди потерпілі подають заяву про виплату страхового відшкодування встановленого зразка до страхових компаній або МТСБУ. Розрахунок здійснюється відповідно до Закону та підтверджуються усіма необхідними документами (виписки з лікарні, епікризи, довідки, чеки, накладні). Виплата страхового відшкодування здійснюється учасниками ДТП порівно. Якщо це два учасники ДТП, тоді кожен виплачує 50% заподіяної шкоди.

Пам’ятайте: 

Якщо суми страхового відшкодування Вам недостатньо або отримали не у повному обсязі, Ви маєте право звернутися до особи, яка завдала  шкоди у ДТП (винуватця). Тобто, відшкодування потерпілому різниці між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою, яка ним одержана від страховика.