Головний офіс в Україні
м. Львів, пл. Соборна 12А

Юридичні консультації

Інвалідність внаслідок ДТП

порядок оформлення та розмір відшкодування

  • ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ


Гадаємо, ні для кого не секрет, що часто ДТП може супроводжуватись травмами. Ось трішки статистики від першого заступника департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького:

За 2020 рік в Україні відбулось 168 107 ДТП
У них загинуло 3541 особи та 31 974 людини отримали травми

Сьогодні ми з вами дізнаємось більше про інвалідність внаслідок ДТП та те, який розмір страхового відшкодування можливий в такому випадку.

1️⃣ То що ж таке інвалідність?🤔

Інвалідість - це міра втрати здоров'я у зв'язку із захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження життєдіяльності особи, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

2️⃣ Групи інвалідності:

📌Залежно від ступеня стійкого розладу функцій організму визнаній особою з інвалідністю, встановлюється перша, друга чи третя група інвалідності.

Зараз ми спробуємо коротко та просто розмежувати їх між собою😌

🖇Перша група інвалідності:

🔹До I групи належать особи з найважчим станом здоров'я, які повністю не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього нагляду, догляду або допомоги, абсолютно залежні від інших осіб у виконанні життєво важливих соціально-побутових функцій або які частково здатні до виконання окремих елементів самообслуговування.

📝Критеріями встановлення I групи інвалідності є ступінь втрати здоров'я, що спричиняє обмеження однієї чи декількох категорій життєдіяльності особи:
✔️ Нездатність до самообслуговування чи повна залежність від інших осіб;
✔️ Нездатність до пересування чи повна залежність від інших осіб;
✔️ Нездатність до орієнтації (дезорієнтація);
✔️ Нездатність до спілкування;
✔️ Нездатність контролювати свою поведінку;
✔️ Значні обмеження здатності до навчання;
✔️ Нездатність до окремих видів трудової діяльності.

Перша група інвалідності поділяється на підгрупи А і Б залежно від міри втрати здоров'я особи з інвалідністю та обсягів потреби в постійному сторонньому догляді, допомозі або диспансерному нагляді.

🔸До підгрупи А належать особи з виключно високою мірою втрати здоров'я, надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або диспансерного нагляду інших осіб і які фактично не здатні до самообслуговування.

🔸До підгрупи Б належать особи з високою мірою втрати здоров'я, значною залежністю від інших осіб у забезпеченні життєво важливих соціально-побутових функцій і які частково здатні до виконання окремих елементів самообслуговування.

🖇 Друга група інвалідності:

🔹До ІІ групи належать особи, які здатні до самообслуговування/переміщення за наявності допоміжних засобів та (чи) з допомогою інших осіб.

Також, вони можуть навчатись у спеціальних навчальних закладах чи в домашніх умовах, працювати за умови належним чином обладнаного робочого місця тощо.

🖇 Третя група інвалідності:

🔹Особами з ІІІ групою інвалідності є ті, в яких є здатність до самообслуговування з використанням допоміжних засобів, здатність самостійно пересуватися з тривалішою витратою часу, пересування з зупинками і скорочення відстані.

Також, вони здатні навчатись в навчальних закладах загального типу при дотриманні спеціального режиму навчального процесу та (чи) з використанням допоміжних засобів, за допомогою інших осіб. Вони можуть працювати за іншою спеціальністю при відсутності зниження кваліфікації чи зменшенні обсягу виробничої діяльності та неможливості виконання роботи за своєю попередньою професією тощо.

3️⃣ Довідка МСЕК, огляд МСЕК

📌МСЕК - медико-соціальна експертна комісія.

Це спеціальний заклад в системі охорони здоров'я, що проводить медико-соціальну експертизу зокрема тим особам, які звертаються для встановлення інвалідності.

У разі встановлення інвалідності, ця комісія визначає індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю.

📌Там зазначають: основні методи, строки, заходи необхідні здійснення реабілітації.

Хто може звернутись до МСЕК?🤭

Потерпілий, чи лікар, що проводив обстеження.

📌Медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінки соціальних потреб особи з інвалідністю, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Тож, при огляді у МСЕК будуть досліджуватись усі документи, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм, що обмежують нормальну життєдіяльність особи.

❗️Саме довідка до акту огляду МСЕК підтверджує наявність в особи інвалідності❗️

4️⃣ Де можна провести огляд МСЕК, заочне рішення МСЕК:

За загальним правилом, огляд особи проводиться: 🔸 за місцезнаходженням МСЕК;
🔸 за місцем проживання особи;
🔸 за місцем лікування.

Проте, існують випадки, коли МСЕК може прийняти заочне рішення на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії якщо:

📌 Подана така письмова заява особою, що звертається для встановлення інвалідності (її законним представником);
📌 У цієї особи наявні захворювання, дефекти, необоротні морфологічні стани, порушення функцій органів та систем організму, за яких група інвалідності встановлюється безстроково.

5️⃣ Страхове відшкодування внаслідок ДТП:

У випадку встановлення інвалідності розмір страхового відшкодування становитиме не менше:
🔸 І група інвалідності - 36 мінімальних заробітних плат;
🔸 ІІ група інвалідності - 18 мінімальних заробітних плат;
🔸 ІІІ група інвалідності - 12 мінімальних заробітних плат.
🔸 Якщо інвалідність встановлюється особі, що не досягла 18 років - 18 мінімальних заробітних плат;

Якщо вам необхідна допомога з отриманням страхового відшкодування, пам‘ятайте, ЮК «Відшкодування» завжди напоготові вам допомогти😉

Будьте уважні на дорогах!

 

Консультація на тему
ЩО РОБИТИ ПРИ ДТП?ПЕРШОЧЕРГОВІ ДІЇ

 ДТП - подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули, або поранені люди чи, завдані матеріальні збитки. Саме тому, сьогодні ми розкажемо вам основну інформацію про те, що робити у випадку ДТП.

Консультація на тему
Відшкодування внаслідок ДТП за кордоном

Раніше ми вже розповідали про те, що варто робити у випадку ДТП, проте, чи знаєте ви як діяти, якщо в таку неприємну ситуацію ви потрапили за межами України? Сьогодні ми розповімо вам про все це та не лише.

Консультація на тему
ОТРИМАННЯ ВИПЛАТИ ПРИ ВТРАТІ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Нещасні випадки на виробництві, чи професійні захворювання є доволі поширеними. Та чи знали ви, що маєте право отримати страхову виплату та відшкодування витрат на лікування в разі, якщо отримали втрату працездатності?
CRM-форма з'явиться тут

Стався випадок?

Заповни заявку або зателефонуй і дізнайся, як ми можемо тобі допомогти.

Після заповнення заявки з вами зв'яжеться наш представник та детально проконсультує з приводу можливості отримання відшкодування

Зателефонувати