Головний офіс в Україні
м. Львів, пл. Соборна 12А

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Оформлення європротоколу

Страхові компанії та Моторне (транспортне) страхове Бюро (МТСБУ) приймають до уваги складені Європротоколи та здійснюють на їх підставі виплати по відшкодуванню завданої майнової шкоди. З офіційних даних МТСБУ, сума здійснених страхових відшкодувань за Європротоколами страховиками щороку збільшується.

Оформлення Європротоколу – швидкий та зручний спосіб підтвердження факту ДТП учасниками події. Водії звільняються від обов’язку інформувати відповідні підрозділи Національної поліції та мають право залишити місце аварії.

Складання Європротоколу можливе лише за наявності усіх наступних умов:

  • шкода завдана лише транспортним засобам (жодних тілесних ушкоджень та жертв);
  • згода учасників щодо обставин ДТП (фактично учасники самостійно, виходячи з ПДР, встановлюють хто винен у ДТП);
  • пригода відбулась за участі лише двох транспортних засобів, у яких були дійсні поліси ОСЦПВ;
  • водії не були під дією алкогольних, наркотичних чи інших засобів.
⚠️ При відсутності однієї з вищевказаних умов Європротокол не складається! Необхідно викликати поліцію!

❗️Врахуйте, що у разі складання Європротоколу, ліміт страхового відшкодування становить 50 000 грн. Якщо ви бачите що ремонт авто обійдеться Вам сумою понад 50 000 грн., краще викликати поліцію для складання адмінпротоколу. Адже страхова згодом зможе виплатити кошти у розмірі до 130 000 грн. для оплати ремонтних робіт.

З 1 жовтня 2017 року Моторне (транспортне) страхове бюро України запропонувало водіям послугу «Електронний Європротокол». За допомогою мобільного телефону (планшету чи іншого гаджету з фотокамерою) водії самостійно заповнюють електронну форму, додаючи фото з місця аварії, документів тощо. Перевагою також є те, що система самостійно запропонує поширені схеми ДТП, яку слід лише обрати.

⚠️ Електронний Європротокол заповнюється лише якщо водії застраховані внутрішніми договорами страхування. Якщо у одного з водіїв наявна «Зелена картка», то Європротокол можна заповнити лише у паперовій формі.

❗️Як зазначає МТСБУ – Європротоколи, заповнені в електронній формі, практично виключають помилки при їх заповненні і, таким чином, виключають випадки відмови недобросовісних страховиків у відшкодуванні збитків за формальними ознаками наявності помилок, яких важко уникнути при оформленні паперового бланку.

✅Перегляньте бланк Європротоколу та приклади його заповнення (у вільному доступі мережі Інтернет) у вільний час. МТСБУ розробило Інформаційно-роз’яснювальні матеріали щодо Повідомлення про ДТП (Європротокол) з порадами щодо заповнення, орієнтовною вартістю ремонту, схемами ДТП. Також, скористайтеся можливістю протестувати та випробувати демоверсію Електронного Європротоколу

Якщо Ви не впевнені у правильності заповнення Європротоколу, або у Вас виникають суперечки з іншим водієм – телефонуйте 102.

Консультація на тему
В яку страхову слід звертатись, якщо в ДТП три (або більше) учасників

Якщо на місці зрозуміло хто винен, то слід звертатись у свою страхову для фіксації випадку та в страхову винуватця ДТП. Якщо особу винну у вчиненні ДТП не встановлено, то слід звертатись у страхові компанії усіх учасників ДТП

Консультація на тему
Регресний позов страхової компанії до учасника ДТП. Як протидіяти (відео).

Страхова компанія та М(Т)СБУ відповідно до законодавства мають право звернутись до учасників ДТП з регресним позовом. Пред'явлення регресного позову до особи, учасника ДТП здійснюється з метою стягнення з нього коштів на користь страхової компанії.

Консультація на тему
Відмова у виплаті страхового відшкодування. Як правильно боротись зі страховою компанією.
Відмова у виплаті страхового відшкодування, так само як і зменшення розміру страхового відшкодування має мати законні підстави. Перелік підстав для відмови у виплаті страхового відшкодування є вичерпним і передбаченим в Законі.
CRM-форма з'явиться тут

Стався випадок?

Заповни заявку або зателефонуй і дізнайся, як ми можемо тобі допомогти.

Після заповнення заявки з вами зв'яжеться наш представник та детально проконсультує з приводу можливості отримання відшкодування

Зателефонувати