Головний офіс в Україні
м. Львів, пл. Соборна 12А

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

ВІдмова у виплаті страхового відшкодування

  • Три способи вирішення

Почнемо з того, що страхові компанії мають право відмовити у виплаті страхового відшкодування, якщо для цього є підстави. Перелік підстав для відмови у виплаті у разі ДТП є вичерпним та передбачений у законі. Що робити з відмовою у виплаті страхового відшкодування внаслідок ДТП.

Страхові компанії можуть відмовляти у виплаті страхового відшкодування потерпілим в ДТП різними способами.

☑️Варіант 1. 

До прикладу, страховик після спливу 90-денного строку після отримання останнього документу, взагалі не повідомляє потерпілого про результат розгляду його заяви. Коли ж потерпілий починає бити на сполох і писати скарги, то йому приходить лист, що для отримання виплати слід додати ще один якийсь документ. Після того, коли цей документ додано, страховик знову мовчить, а потім надходить лист про те, що потрібно надати ще якийсь документ. І так може тривати досить довго. У такому випадку, страхова компанія розраховує на затягування справи.

☑️Варіант 2. 

Страхова компанія трактує норми законодавства на свій лад та відмовляється здійснювати виплату. Розрахунок тут на те, що лише 50% осіб підуть до суду та будуть судитись зі страховою компанією. З практики ЮК Відшкодування, фактично усі позови, які були подані до страхових компаній в інтересах клієнтів - виграшні. Тому, не слід боятись йти до суду, а якщо у вас немає часу, бажання та коштів цим займатись, то ЮК Відшкодування пропонує свої послуги з цього приводу (без попередньої оплати). 

Разом з тим, існують і законні підстави для відмови у виплаті страхового відшкодування, які передбачено в законодавстві, а саме:

  • навмисні дії застрахованої особи спрямовані на настання страхового випадку (до прикладу, самогубство пішохода під колесами авто)
  • вчинення застрахованою особою, водієм транспортного засобу, умисного злочину, що призвів до такого страхового випадку
  • невиконання потерпілим або іншою особою, яка має право на отримання страхового відшкодування обов’язків, які призвели до неможливості страхової компанії встановити факт дорожньо-транспортної пригоди, причини та обставини її настання або розмір заподіяної шкоди. (з'їзд з місця ДТП)

⚠️Страхова компанія зобов’язана у письмовій формі повідомити причини відмови у страховій виплаті. Незадовільне фінансове становище такої компанії не є підставою для відмови у виплаті страховою компанією у разі ДТП. Таким чином, у разі незаконної відмови варто звертатися в суд із позовною заявою на незаконні дії страхової компанії.

Яким чином потрібно діяти, коли страхові компанії не виконують своїх обов’язків щодо виплати страхового відшкодування по відношенню до потерпілих осіб та членів їх сімей

Способи впливу на страхові компанії:

  • Скарги на ім’я керівника страхової компанії - неефективний
  • Скарга щодо дій страхової компанії до органу, який здійснює контроль за страховими компаніями, а саме до Національного банку України - малоефективний
  • Позов до суду - 💰ефективний

Посилаючись на судову практику ЮК Відшкодування у судових справах зі страховими компаніями, можна стверджувати, що подаючи позовну заяву до суду - можна стягнути не лише суму страхового відшкодування, але й 100% судових витрат.

Консультація на тему
Правильне оформлення європротоколу

Правильне оформлення Європротоколу можна зробити онлайн. Це дозволить вам зекономити час та кошти, а також дасть гарантію відшкодування збитків.
Перед оформлення Європротоколу слід пам'ятати, що Європротокол слід оформляти лише тоді, коли обидва учасники мають активні внутрішні страхові поліси.

Консультація на тему
В яку страхову слід звертатись, якщо в ДТП три (або більше) учасників

Якщо на місці зрозуміло хто винен, то слід звертатись у свою страхову для фіксації випадку та в страхову винуватця ДТП. Якщо особу винну у вчиненні ДТП не встановлено, то слід звертатись у страхові компанії усіх учасників ДТП

Консультація на тему
Регресний позов страхової компанії до учасника ДТП. Як протидіяти (відео)
Страхова компанія та М(Т)СБУ відповідно до законодавства мають право звернутись до учасників ДТП з регресним позовом. Пред'явлення регресного позову до особи, учасника ДТП здійснюється з метою стягнення з нього коштів на користь страхової компанії.
CRM-форма з'явиться тут

Стався випадок?

Заповни заявку або зателефонуй і дізнайся, як ми можемо тобі допомогти.

Після заповнення заявки з вами зв'яжеться наш представник та детально проконсультує з приводу можливості отримання відшкодування

Зателефонувати