Головний офіс в Україні
м. Львів, пл. Соборна 12А

Юридичні консультації

В яку страхову звертатись, якщо

в ДТП три учасники

  • ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ

В яку страхову компанію слід звертатись, якщо в ДТП три учасники, як відшкодовується шкода у випадку якщо ДТП сталася з вини кількох учасників. 

1. Як відшкодовується шкода у випадку якщо ДТП сталася з вини кількох учасників

Згідно п. 36.3. ст. 36 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі – Закон), у разі якщо відповідальними за заподіяння неподільної шкоди взаємопов’язаними, сукупними діями є декілька осіб, розмір страхового відшкодування (регламентної виплати) за кожну з таких осіб визначається шляхом поділу розміру заподіяної шкоди на кількість таких осіб.

Після оформлення ДТП кожен з учасників має право звернутися до страхової компанії винуватця на правах потерпілого. Для отримання відшкодування шкоди водії мають обмінятися інформацією про страхову компанію. Кожен з них може розраховувати на відшкодування 50% від заподіяної йому шкоди.

Протягом 3-х робочих днів винуватець ДТП, обов’язково повинен звернутися з письмовою заявою до страхової компанії у якій застрахована його цивільна відповідальність. Інакше страховик може звернутися із регресом, через недотримання умов договору страхування.

✅Якщо ДТП спричинене двома транспортними засобами, тоді відповідальність понесуть обоє.

2. Шкода завдана пасажиру або пішоходу з вини декількох учасників

У таких випадках потерпілі мають право звернутися до обох страхових компаній. Якщо один із учасників ДТП не мав полісу ОСЦПВ (обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів), тоді відповідальність несе МТСБУ.

Для отримання відшкодування шкоди потерпілі подають заяву про виплату страхового відшкодування встановленого зразка до страхових компаній або МТСБУ. Розрахунок здійснюється відповідно до Закону та підтверджуються усіма необхідними документами (виписки з лікарні, епікризи, довідки, чеки, накладні). Виплата страхового відшкодування здійснюється учасниками ДТП порівно. Якщо це два учасники ДТП, тоді кожен виплачує 50% заподіяної шкоди.

3. В яку страхову звертатись потерпілому, якщо в ДТП три (або більше) учасники (автомобілі). 

  • якщо на місці зрозуміло хто винен, то слід звертатись у свою страхову для фіксації випадку та в страхову винуватця ДТП
  • якщо невідомий винуватець, то слід звертатись у страхові компанії усіх учасників ДТП

✅Пам’ятайте

Якщо суми страхового відшкодування Вам недостатньо або отримали не у повному обсязі, Ви маєте право звернутися до особи, яка завдала шкоди у ДТП (винуватця). Тобто, відшкодування потерпілому різниці між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою, яка ним одержана від страховика.

Консультація на тему
Правильне оформлення європротоколу

Правильне оформлення Європротоколу можна зробити онлайн. Це дозволить вам зекономити час та кошти, а також дасть гарантію відшкодування збитків.
Перед оформлення Європротоколу слід пам'ятати, що Європротокол слід оформляти лише тоді, коли обидва учасники мають активні внутрішні страхові поліси.

Консультація на тему
Регресний позов страхової компанії до учасника ДТП. Як протидіяти (відео).

Страхова компанія та М(Т)СБУ відповідно до законодавства мають право звернутись до учасників ДТП з регресним позовом. Пред'явлення регресного позову до особи, учасника ДТП здійснюється з метою стягнення з нього коштів на користь страхової компанії.

Консультація на тему
Відмова у виплаті страхового відшкодування. Як правильно боротись зі страховою компанією.
Відмова у виплаті страхового відшкодування, так само як і зменшення розміру страхового відшкодування має мати законні підстави. Перелік підстав для відмови у виплаті страхового відшкодування є вичерпним і передбаченим в Законі.
CRM-форма з'явиться тут

Стався випадок?

Заповни заявку або зателефонуй і дізнайся, як ми можемо тобі допомогти.

Після заповнення заявки з вами зв'яжеться наш представник та детально проконсультує з приводу можливості отримання відшкодування

Зателефонувати