Головний офіс в Україні
м. Львів, пл. Соборна 12А

Юридичні консультації

Розмір страхового відшкодування потерпілим внаслідок ДТП

  • ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ



Наслідки ДТП бувають різними й з огляду на це у потерпілих досить часто виникає запитання: чи реально отримати страхове відшкодування саме у їхньому випадку?

Розглянемо такі випадки:

1. Відшкодування шкоди, пов'язаної з лікуванням потерпілого

У зв’язку з лікуванням потерпілого відшкодовуються витрати, пов’язані з доставкою, розміщенням, утриманням, діагностикою, лікуванням, протезуванням та реабілітацією потерпілого у закладі охорони здоров’я, медичним піклуванням, лікуванням у домашніх умовах та придбанням лікарських засобів.

Мінімальний розмір страхового відшкодування за шкоду, пов’язану з лікуванням потерпілого, становить 1/30 розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі станом на дату настання страхового випадку (далі – мзп), за кожний день лікування, підтверджений закладом охорони здоров’я, але не більше 120 днів.

2. Відшкодування шкоди, пов’язаної з тимчасовою втратою працездатності потерпілим


У цьому випадку відшкодовуються неотримані доходи за підтверджений закладом охорони здоров'я час втрати працездатності. При цьому неотримані доходи потерпілого оцінюються по-різному:

▪️ для працюючої особи - це неотримана середня заробітна плата (середній дохід помножений на кількість днів перебування на лікуванні);
▪️ для особи, яка забезпечує себе роботою самостійно - неотримані доходи обчислюються як різниця між доходом за попередній (до ДТП) календарний рік та доходом, отриманим у тому календарному році, коли особа була тимчасово непрацездатною;
▪️ для непрацюючої повнолітньої особи - допомога у розмірі, не меншому мінімальної заробітної плати.

3. Відшкодування шкоди, пов'язаної із стійкою втратою працездатності (встановлення потерпілому однієї із 3-х груп інвалідності у зв'язку з травмами, отриманими у ДТП)

Мінімальний розмір страхового відшкодування становить:
▪️ у разі встановлення I групи інвалідності - 36 мзп;
▪️ II групи інвалідності - 18 мзп;
▪️ III групи інвалідності - 12 мзп;
▪️ у разі визнання неповнолітньої (малолітньої) особи дитиною з інвалідністю - 18 мзп.

4. Відшкодування шкоди, пов'язаної зі смертю потерпілого

Страхове відшкодування виплачується, якщо смерть потерпілого внаслідок ДТП настала протягом 1️⃣року після ДТП та є прямим її наслідком. При цьому загальний розмір відшкодування утриманцям одного померлого не може бути меншим, ніж 36 мзп.

🔺Особа, яка здійснила витрати на поховання та на спорудження надгробного пам’ятника, може отримати відшкодування від страховика, за умови ➡️ надання страховику документів, що підтверджують такі витрати, та пред’явлення оригіналу свідоцтва про смерть.

Загальний розмір такого відшкодування стосовно одного померлого не може перевищувати 12 мзп.

🔺Також страховик відшкодовує моральну шкоду, заподіяну смертю фізичної особи, її чоловіку (дружині), батькам (усиновлювачам) та дітям (усиновленим). Розмір такого відшкодування цим особам стосовно одного померлого становить 12 мзп, і виплачується рівними частинами.

5. Відшкодування шкоди, пов'язаної з пошкодженням т/з

У цьому випадку відшкодовуються витрати:
🔹 пов'язані з відновлювальним ремонтом т/з із урахуванням зносу, включаючи витрати на усунення пошкоджень, зроблених навмисно з метою порятунку потерпілих внаслідок ДТП;
🔹 з евакуацією т/з з місця ДТП до місця проживання того власника чи законного користувача т/з, який керував т/з у момент ДТП, чи до місця здійснення ремонту на території України.

❗️Якщо т/з необхідно, з поважних причин, помістити на стоянку, до розміру шкоди додаються також витрати на евакуацію т/з до стоянки та плата за послуги стоянки.

Окрім цього, страховик відшкодовує потерпілому, який зазнав ушкодження здоров’я під час ДТП, моральну шкоду у розмірі 5 % страхової виплати за шкоду, заподіяну здоров’ю.

⚠️ Пам'ятайте, що для отримання страхового відшкодування необхідно мати документи, що підтверджують понесені витрати (фіскальні чеки, квитанції до прибуткового касового ордера тощо), тому обов'язково зберігайте їх.

Загалом же, розмір страхового відшкодування розраховується індивідуально з урахуванням багатьох факторів. Юристи ЮК “Відшкодування” допоможуть вам не тільки правильно обрахувати компенсацію, яка належить вам за законом, а й отримати її у повному розмірі. 

Консультація на тему
Відшкодування шкоди внаслідок втрати годувальника


У цій статті ми ознайомимось з особливостями страхового відшкодування у зв‘язку із втратою годувальника, які документи потрібні, щоб його отримати, хто має на нього право та іншими нюансами.

Консультація на тему
Відшкодування при незастрахованому ТЗ та ТЗ із "зеленою карткою"

Трапляються ситуації, коли ДТП трапилось з вини невстановленого транспортного засобу, ТЗ, у якого відсутній поліс страхування або ж ТЗ із "Зеленою карткою". Як тоді відшкодувати завдану шкоду?


Консультація на тему
Види страхового відшкодування
при ДТП


У разі настання ДТП потерпілий може вимагати відшкодування збитків, завданих його життю, здоров‘ю та майну від страхової компанії винуватця ДТП. Тож, у цій статті ми розповімо вам про страхове відшкодування та його види при настанні ДТП.
CRM-форма з'явиться тут

Стався випадок?

Заповни заявку або зателефонуй і дізнайся, як ми можемо тобі допомогти.

Після заповнення заявки з вами зв'яжеться наш представник та детально проконсультує з приводу можливості отримання відшкодування

Зателефонувати