Головний офіс в Україні
м. Львів, пл. Соборна 12А

Юридичні консультації

Відшкодування при невстановленому, незастрахованому ТЗ та ТЗ із "зеленою карткою"

  • ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ


Трапляються ситуації, коли ДТП трапилось з вини невстановленого транспортного засобу, транспортного засобу у якого відсутній поліс страхування або ж транспортного засобу із "Зеленою карткою". Яким чином тоді відшкодувати завдану шкоду?

1. Якщо винуватець ДТП не мав чинного договору страхування або не вдалось встановити транспортний засіб

Для отримання відшкодування шкоди у такій ситуації, потерпілій особі необхідно звернутись невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП, до Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) письмово з повідомленням про ДТП.

🖇МТСБУ - це єдине об'єднання страховиків, які здійснюють обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам.

У випадку заподіяння шкоди в результаті ДТП, винуватцем його є невстановлений або ж незастрахований транспортний засіб, МТСБУ відшкодовує виключно шкоду, заподіяну життю, здоров'ю потерпілих та за пошкодження транспортного засобу.

❗️Особливістю в таких випадках є те, що відшкодуванню не підлягає шкода, заподіяна майну, навколишньому природному середовищу та моральна шкода.

⚠️Також слід звернути увагу на те, що МТСБУ не здійснює відшкодування, якщо шкода заподіяна незабезпеченому, незастрахованому автомобілю відповідно до закону.

Тобто, якщо транспортний засіб потерпілого незастрахований, то така особа не можете претендувати на відшкодування завданої шкоди від вищезгаданого органу.

2. Якщо шкода, завдана транспортним засобом, зареєстрованим в іншій країні, щодо якого був виданий іноземний страховий сертифікат "Зелена картка", що діяв на день ДТП в Україні

Тоді виплати відшкодування здійснюються на умовах та в обсягах, встановлених законодавством та принципами взаємного врегулювання шкоди на території країн-членів системи "Зелена картка".

Це означає, що потерпілий має право отримати компенсацію у повному обсязі без обмежень, які стосуються випадків з невстановленим або незастрахованим транспортним засобом.

☑️Проаналізувавши практику відшкодування шкоди у вищезгаданих випадках, можна зауважити, що потерпілі особи першочергово звертаються до винної особи в порядку цивільного судочинства, що не завжди є успішним.

Так як навіть при позитивному рішенні суду на користь потерпілого не завжди існує можливість отримати належні йому кошти в добровільному порядку або шляхом відкриття виконавчого провадження щодо винної особи. Адже у винного можуть бути відсутні доходи або ж майно, на які можна звернути стягнення.

Тому, щоб отримати відшкодування шкоди, потерпілі особи можуть не лише звертатись до винної особи в судовому порядку, а й скористатись альтернативою, запропонованою вище.

Залишились запитання? Юристи ЮК “Відкшодування” нададуть професійну консультацію й допоможуть отримати справедливу компенсацію шкоди, завданої в ДТП✔️

Консультація на тему
Розмір страхового відшкодування потерпілим в ДТП

Наслідки ДТП бувають різними й з огляду на це у потерпілих досить часто виникає запитання: чи реально отримати страхове відшкодування саме у їхньому випадку? І на який розмір відшкодування вони мають право?

Консультація на тему
Види страхового відшкодування при ДТП

У разі настання ДТП потерпілий може вимагати відшкодування збитків, завданих його життю, здоров‘ю та майну від страхової компанії винуватця ДТП. Тож, у цій статті ми розповімо вам про страхове відшкодування та його види при ДТП.

Консультація на тему
Відшкодування шкоди внаслідок втрати годувальника
У цій статті ми ознайомимось з особливостями страхового відшкодування у зв‘язку із втратою годувальника, які документи потрібні, щоб його отримати, хто має на нього право та іншими нюансами.
CRM-форма з'явиться тут

Стався випадок?

Заповни заявку або зателефонуй і дізнайся, як ми можемо тобі допомогти.

Після заповнення заявки з вами зв'яжеться наш представник та детально проконсультує з приводу можливості отримання відшкодування

Зателефонувати