Головний офіс в Україні
м. Львів, пл. Соборна 12А

Юридичні консультації

Що робити, якщо страхова 

затримує виплату?

  • ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ


Що робити, якщо страхова затримує виплату страхового відшкодування?

За договором страхування одна сторона (страховик) зобов'язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, визначеній у договорі, грошову суму (страхову виплату), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору.

Та що, якщо Ви всі умови договору виконали, страхові платежі сплачували вчасно, а коли зайшла мова за виплату страхового відшкодування страховиком, він затримує її, а то й прострочує?

1️⃣ Коли має бути виплачене страхове відшкодування страховиком?🤔

📌 Пункт 3 статті 20 Закону «Про страхування» встановлює, що при настанні страхового випадку страховик має здійснити страхову виплату або виплату страхового відшкодування у передбачений договором строк.

Страховик несе майнову відповідальність за несвоєчасне здійснення страхової виплати (страхового відшкодування) шляхом сплати страхувальнику неустойки (штрафу, пені), розмір якої визначається умовами договору страхування або законом.

🚘 Коли ж мова йде про виплату відшкодування за договором ОСЦВП, то стаття 36 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачає обов’язок страховика протягом 1️⃣5️⃣ днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, але не пізніш як через 9️⃣0️⃣ днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов’язаний прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування.

Протягом 3️⃣ робочих днів з дня прийняття відповідного рішення страховик має направити заявнику письмове повідомлення про прийняте рішення, та здійснити виплату.


2️⃣ Яка відповідальність страховика?

Враховуючи юридичну природу правовідносин, що виникають за договором страхування, можна визначити, що тут має місце грошове зобов‘язання.

У частині 2 статті 625 Цивільного кодексу України вказано, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання (в нашому випадку, ним буде страховик), на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити:

📌 Суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення
📌 Три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

❗️Ця ж стаття встановлює, що страховик не буде звільнятись від відповідальності навіть у випадку неможливості виконання ним грошового зобов'язання❗️

Закон «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» також передбачає, що за кожен день прострочення виплати страхового відшкодування (регламентної виплати) з вини страховика (МТСБУ) особі, яка має право на отримання такого відшкодування, сплачується пеня з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діє протягом періоду, за який відбувається нарахування пені.

У випадку, якщо страховик так і не здійснив виплату в визначений законом чи договором строк, тоді варто йти до суду. Захистити Ваші права завжди готові юристи ЮК «Відшкодування».

Консультація на тему
Страховика позбавили ліцензії - що робити?


Всі ми знаємо, що за отриманням страхового відшкодування потрібно звернутись до страхової компанії. Та що, якщо ваша страхова втратила свою ліцензію? Ми допоможемо вам розібратись у цій нелегкій ситуації.

Консультація на тему
Відшкодування витрат на поховання


Законом «Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування» передбачена можливість отримати відшкодування витрат на поховання. Сьогодні ми розповімо про основні положення щодо отримання такої компенсації.

Консультація на тему
Відшкодування при ДТП при наявності 2 полісів страхування


Чи знали ви, що можливі випадки, коли в особи наявні 2 страхові поліси? Чому таке можливо, та що робити в такому випадку? Про це все ми сьогодні вам розповімо.


CRM-форма з'явиться тут

Стався випадок?

Заповни заявку або зателефонуй і дізнайся, як ми можемо тобі допомогти.

Після заповнення заявки з вами зв'яжеться наш представник та детально проконсультує з приводу можливості отримання відшкодування

Зателефонувати