Головний офіс в Україні
м. Львів, пл. Соборна 12А

Юридичні консультації

Відшкодування витрат на поховання

  • ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ


Законом «Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування» передбачена можливість отримати відшкодування витрат на поховання. Сьогодні ми розповімо про основні положення щодо отримання такої компенсації.

⚠️Цей допис не стосується поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві⚠️

1️⃣ Кому надається допомога на поховання?🤔

Така допомога надається у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні:

1️⃣ дружини (чоловіка);
2️⃣ дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до 18 років (братів, сестер та онуків - за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання - до 23 років;
3️⃣ батька, матері;
4️⃣ діда та баби за прямою лінією спорідненості.

❗️Не вважаються такими, що перебували на утриманні застрахованої особи, члени сім’ї, які мали самостійні джерела засобів до існування (отримували заробітну плату, пенсію тощо)❗️

2️⃣ Який розмір допомоги на поховання?💶

Допомога надається в розмірі, що встановлюється правлінням Фонду соціального страхування, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до Постанови Фонду соціального страхування «Про встановлення розміру допомоги на поховання», станом на сьогодні, її розмір становить 4 100 гривень.

3️⃣ Як отримати таке відшкодування?

🔸 Допомога на поховання застрахованої особи призначається сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть.

🔸 Допомога на поховання члена сім’ї застрахованої особи призначається застрахованій особі на підставі свідоцтва про смерть та довідки з місця проживання про перебування померлого члена сім’ї на утриманні застрахованої особи.

Витрати на поховання та пов'язані з цим ритуальні послуги проводяться ❗️тільки❗️ за наявності документів (довідок, рахунків тощо), що підтверджують відповідні витрати на день поховання, які зазнані страхувальником, сім'єю потерпілого або іншими особами.

📌 Якщо фактично зазнані витрати на поховання є нижчими за розміри, законодавством, то відшкодування проводиться тільки за фактичними витратами.

📌 Кошти, що залишилися невикористаними на конкретний вид ритуальної послуги, не можуть
бути використані на іншу ритуальну послугу.

📌 Якщо сім'я потерпілого отримує допомогу на поховання відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", то сума витрат на поховання, що підлягає відшкодуванню Фондом, зменшується на суму цієї допомоги на підставі довідки органу Пенсійного фонду України.

❗️Допомога на поховання призначається та надається лише за основним місцем роботи❗️

Рішення про призначення допомоги на поховання приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, установи, організації.

4️⃣ Строк призначення допомоги та звернення:

Допомога на поховання призначається не пізніше дня, що настає за днем звернення, і виплачується не пізніше наступного робочого дня після отримання страхувальником страхових коштів від Фонду відповідно до цього Закону.

❗️Допомога надається якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше 1️⃣2️⃣ календарних місяців з дня смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні.❗️

Якщо Вам потрібна допомога з отриманням компенсації витрат на поховання, юристи ЮК «Відшкодування» завжди готові допомогти!

 

Консультація на тему
Загальні положення про відшкодування моральної шкоди 


Думаємо, що вже всі чули про безліч резонансних справ, де було стягнуто тисячі, а то й мільйони на відшкодування моральної шкоди.  Що таке «моральна шкода» та як визначають її розмір - розповімо вам сьогодні.

Консультація на тему
Страховика позбавили ліцензії - що робити?


Всі ми знаємо, що за отриманням страхового відшкодування потрібно звернутись до страхової компанії. Та що, якщо ваша страхова втратила свою ліцензію? Ми допоможемо вам розібратись у цій нелегкій ситуації


Консультація на тему
Відшкодування при ДТП при наявності двох полісів страхування


Чи знали ви, що можливі випадки, коли в особи наявні 2 страхові поліси? Чому таке можливо, та що робити в такому випадку? Про це все ми сьогодні вам розповімо


CRM-форма з'явиться тут

Стався випадок?

Заповни заявку або зателефонуй і дізнайся, як ми можемо тобі допомогти.

Після заповнення заявки з вами зв'яжеться наш представник та детально проконсультує з приводу можливості отримання відшкодування

Зателефонувати