Головний офіс в Україні
м. Львів, пл. Соборна 12А

Юридичні консультації

Відшкодування при ДТП при наявності двох полісів страхування

  • ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ


Ми з вами вже не один день розбираємо ситуації, пов‘язані із страховим відшкодуванням та ДТП, але все ще залишились теми, які ми не встигли вам розказати. Чи знали ви, що можливі випадки, коли в особи наявні 2️⃣ страхові поліси? Чому таке можливо, та що робити в такому випадку? Про це все ми сьогодні вам розповімо.

📌 Що таке «страховий поліс»?

Договір страхування, поліс - письмова угода між страхувальником (наприклад, вами) і страховиком (наприклад, страховою компанією), згідно з якою страховик бере на себе зобов'язання у разі настання страхового випадку виплатити страхову суму або відшкодувати завданий збиток у межах страхової суми страхувальнику чи іншій особі, визначеною ним, або на користь якої укладено договір страхування (подати допомогу, виконати послугу тощо), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі у визначені терміни та виконувати інші умови договору.

📌 Як так може статись, що в особи є 2️⃣ договори страхування?

В більшості випадків, причиною цього може бути оформлення страхового полісу на різних водіїв при купівлі транспортного засобу. Часто продавці забувають повідомити про те, що на машину вже укладений договір страхування, тож покупець оформляє новий, не підозрюючи того, що попередній досі діє.

Така ж ситуація може скластись і у випадку оренди, позики транспортного засобу, коли тимчасовий власник оформляє новий страховий поліс без уточнення того, чи він наявний.

Таким чином, в базі МТСБУ з‘являються 2️⃣ страхових поліси.

Для того, щоб уникнути такої ситуації, радимо вам перевірити свій транспортний засіб через цю базу перш, ніж страхувати його☝🏻

У разі, якщо ви укладаєте новий договір страхування, ви зобов‘язані повідомити страховика про інші наявні договори страхування, що стосуються цього ж об‘єкта. Якщо ви не повідомили - новий договір буде вважатись нікчемним.

❗️Нікчемний договір є недійсним та не створює жодних юридичних наслідків❗️

Зазвичай наявність 2️⃣ полісів з’ясовується саме при ДТП, коли потерпіла особа отримує лист-відповідь від страхової компанії за результатом розгляду поданої нею заяви.

📌 Що робити в такому випадку?🧐

Ми склали для вас алгоритм дій у даній ситуації:

1️⃣ Подати копію заяви про виплату страхового відшкодування до другої страхової компанії, інформацію про яку ви отримали у зазначеному листі;

2️⃣ Звернутись до слідчого, що здійснює досудове розслідування за фактом вашого ДТП, з проханням повідомити ідентифікаційний номер кузова транспортного засобу винуватця.

💡Цей номер присвоюється виробником з метою ідентифікації останнього та наноситься на деталі кузова, шасі (рами). Він є унікальним, незмінюваним та індивідуальним для кожного транспортного засобу.

3️⃣ Встановити коли були укладені договори страхування, чи збігається марка та ідентифікаційний номер кузова автомобіля.

4️⃣ Останній укладений договір буде нікчемним, тож отримати виплату по ньому неможливо❌

5️⃣ За виплатою страхового відшкодування звертаємось до страхової, договір з якою був укладений раніше.

На жаль, такі ситуації, коли на один транспортний засіб укладено 2 договори страхування, частіші, ніж ми привикли думати. У випадку, якщо вам потрібна допомога із отриманням відшкодування в такій, чи будь-якій іншій ситуації, юристи ЮК «Відшкодування» завжди готові вам допомогти😌

Будьте обережними в дорозі. А у разі настання ДТП звертайтесь до кваліфікованих юристів ЮК Відшкодування.

 

Консультація на тему
Загальні положення про відшкодування моральної шкоди 

Думаємо, що вже всі чули про безліч резонансних справ, де було стягнуто тисячі, а то й мільйони на відшкодування моральної шкоди. Що таке «моральна шкода» та як визначають її розмір - розповімо вам сьогодні.

Консультація на тему
Відшкодування витрат на поховання 


Законом «Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування» передбачена можливість отримати відшкодування витрат на поховання. Сьогодні ми розповімо про основні положення щодо отримання такої компенсації.

Консультація на тему

Страховика позбавили ліцензії - що робити?

Всі ми знаємо, що за отриманням страхового відшкодування потрібно звернутись до страхової компанії. Та що, якщо ваша страхова втратила свою ліцензію? Ми допоможемо вам розібратись у цій нелегкій ситуації.


CRM-форма з'явиться тут

Стався випадок?

Заповни заявку або зателефонуй і дізнайся, як ми можемо тобі допомогти.

Після заповнення заявки з вами зв'яжеться наш представник та детально проконсультує з приводу можливості отримання відшкодування

Зателефонувати