Всі ми знаємо, що за отриманням страхового відшкодування потрібно звернутись до страхової компанії. Та що, якщо ваша страхова втратила свою ліцензію? Ми допоможемо вам у цій нелегкій ситуації 😉
1️⃣ Що таке «ліцензія» і навіщо вона страховику?🤨
🔸Ліцензія на провадження страхової діяльності - документ, що засвідчує право її власника на проведення страхової діяльності на території України при дотриманні ним умов та вимог, обумовлених при видачі ліцензії.
Страховики, які отримали ліцензію на провадження страхової діяльності із страхування життя, не мають права займатися іншими видами страхування. Тобто, якщо страховик має ліцензію лише на страхування життя - він не може здійснювати страхування майна.
Такий дозвіл, за загальним правилом, видається на необмежений строк.
2️⃣ Та що робити якщо Вашу страхову було позбавлено ліцензії?
Анулювання ліцензії страхової має наслідком заборону здійснення її діяльності після цього. Така заборона не поширюється на виконання страховиком своїх зобов‘язань за договорами, що були укладені раніше☝🏻 Тож, не хвилюйтесь, адже ви в будь-якому разі маєте право на отримання свого відшкодування!
3️⃣ Анулювання та зупинення дії ліцензії: а є різниця?🤔
Анулювання, як і зупинення дії ліцензії, може бути повним або частковим.
🔸Анулювання - позбавлення страховика права на здійснення виду господарської діяльності або його частини, на який йому видано ліцензію.
🔸Зупинення дії - тимчасове припинення права страховика на провадження виду господарської діяльності або його частини, на який йому видано ліцензію.
💡Про зупинення ліцензії, чи її анулювання, робиться відповідний запис у ліцензійному реєстрі, тож, ви можете перевірити свого страховика.
4️⃣ Як діяти, якщо страхова позбавлена ліцензії і не хоче виплачувати вам страхове відшкодування?
На жаль, така ситуація зовсім не виняткова. В такому разі, рекомендуємо вам подати скаргу на бездіяльність страховика до Національного банку України.
5️⃣ А якщо страхова стала банкрутом?
🔸Банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур, передбачених законом, тож виникає необхідність застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до п. ґ ст. 41 ЗУ «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», у разі недостатності коштів та майна страховика - учасника МТСБУ, що визнаний банкрутом та/або ліквідований, для виконання його зобов'язань за договором обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує шкоду.
🔸Для отримання відшкодування від МТСБУ в цій ситуації потрібна наявність 3️⃣ умов:
1️⃣ Документально підтверджений факт визнання страховика банкрутом;
2️⃣ Наявність невиконаного зобов‘язання страховика за договором обов‘язкового страхування цивільно-правової відповідальності;
3️⃣ У страховика недостатньо коштів та майна, щоб виконати свої зобов‘язання.
Проблема полягає в тому, що процес ліквідації довготривалий та може зайняти навіть декілька років🤯 тож, є ризик, що свої кошти потерпілий побачить не скоро.
Для того, аби не дозволити ввести себе в оману, радимо перевіряти страхову на сайті МТСБУ. Там є оновлена інформація про перелік страховиків, які є визнані банкрутами.
6️⃣ До кого звертатись із заявою про виплату страхового відшкодування?
Якщо ліцензія страхової компанії була тимчасово зупинена - звертаємось напряму до неї.
У випадку, коли страхова компанія була визнана банкрутом, чи її ліквідовано - потрібно звернутись до МТСБУ.
Пам’ятайте, безвихідних ситуацій не буває! А навіть, якщо так здається на перший погляд, то юристи ЮК «Відшкодування» завжди напоготові допомогти вам!